Reshje të shumta dëbore në mes të korrikut në Kili

Reshje të shumta dëbore në mes të korrikut në Kili

Reshje të shumta dëbore ranë këtë fundjavë në Santiago, në Kili. Një fenomen që nuk ishte vërejtur që prej rreth një dekade në kryeqytetin e Kilit. Banorët u ndjenë si mes përrallash dhe një tronditjeje, një përzierje që nuk vjen pa pasoja të rënda për ta.

Santiago, kryeqyteti i Kilit është tërësisht i mbuluar nga dëbora. Trashësia e saj arriti në rreth tridhjetë centimetra të shtunën. Qytetarët sa të tronditur dhe të habitur publikojnë foto dhe video rreth këtij fenomeni natyror që ndodhi për herë të parë në vitin 2007.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 16, 2017 21:21

Publicitet

Moti sot
9°
18°
Sun
19°
Mon
19°
Tue
20°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE