Sallatë me patate dhe pançetë

Sallatë me patate dhe pançetë

Kuzhinieri, Aleks Tone nga Korça për emisionin “Në Shtëpinë Tonë” gatuan një recetë, sallat me patate.

Përbërësit:

Pak patate normale dhe pak patate të ëmbla
Salcë kosi
Lajnë
Spec djegës
Majdanoz
Pançetë të parapërgatitur
Majaz dhe kopër
Krip, piper dhe vaj ulliri

Përgatitja e sallatës:
Në fillim marrim një enë të madhe në të cilën të kemi mundësin të trazojmë sallatën që do bëjmë.
Në këtë enë hedhim pak nga të dyja llojet e patateve, shtojmë vajin e ullirit, paçetën, specin djegës, hudhrën dhe i përziejmë me kujdes.

Pastaj shtojmë pak lajnë jo shumë sepse do përdorim dhe salcën e kosit për t’i dhënë një shije të mirë. I hedhim majonezën, salcën e kosit, kjo salcë nuk duhet të jetë shumë sepse nuk duhet që t’i humbasim shijen e patates. Hedhim koperinë, majdanozin dhe majazmën e freskët.

Në fundi shtojmë krip dhe piper të freskët, i përziejmë mirë dhe i hedhim në një pjatë për servirje.
Ju bëftë mirë!

Top Channel

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 15, 2018 23:00
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...