Sallatë me vezë të ziera

Sallatë me vezë të ziera

Një mënyrë e përsosur për të përdorur vezët e ziera, që u kanë tepruar. Një sallatë e përsosur, që do të mund ta përdorni edhe për të lyer sanduiçët.

Përbërësit:

4 vezë të ziera

2 qepë të njoma

1 rrënjë selinoje

4 lugë gjelle majonez

1 lugëz mustardë

magdanoz

kripë dhe piper i zi.
-Vezët qërojini dhe pritini në kubikë të vegjël.

Qepën e selinon gjithashtu pritini imët e bashkojini me vezët.

Shtoni majonezën, mustardën, kripën e piperin e bashkojini mirë të gjitha.

Para përdorimit, sallatën ftoheni në frigorifer.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 11, 2019 22:49

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...