Sekreti që make up të zgjasë gjithë ditën | MODË

Sekreti që make up të zgjasë gjithë ditën | MODË

Në fakt është një teknikë e çuditshme, por që përdoret nga mjaft emra të njohur, siç është Bella Hadid. Tualeti në fund të ditës është një katastrofë, por këshilla koreane kanë një sekret.

Ekspertët e kozmetikës këmbëngulin se mënyra më e mirë për të përhapur fondotintën në fytyrë është të zhysësh komplet fytyrën në ujë akull të ftohtë për 30 sekonda.

Në Kore kjo njihet se i “Jamsu” që do të thotë “zhytje” dhe është teknikë e përqafuar dhe nga Bella Hadid.

Artistja e make up Kristina Pustov shpjegon teknikën në këtë video.

/ Top Channel

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 3, 2017 13:54

Publicitet

Moti sot
9°
18°
Sun
19°
Mon
19°
Tue
20°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE