Shala: Pronësia do të jetë tema më e rëndë e dialogut me Serbinë

Shala: Pronësia do të jetë tema më e rëndë e dialogut me Serbinë

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu përfundimtar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të udhëhiqet nga presidentët e dy vendeve.

Shala ka thënë në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, se të drejtën për ta përfaqësuar Kosovën në këtë dialog, Hashim Thaçit ia jep Kushtetuta e Kosovës.

Sipas Shalës, tema më e vështirë gjatë këtij dialogu mes Thaçit e homologut të tij, Aleksandar Vuçiq, do të jetë ajo “e barazimit financiar, apo e pronësisë”.

“Serbia mendon se gjysma e Kosovës në aspekt pronësor-juridik është e saj”, ka thënë Shala në “Pressing”.

Shala ka vlerësuar se tema e pronësisë do të jetë shumë problematike. /Express/

PRESSING

Posted by T7 on Tuesday, May 15, 2018

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 15, 2018 22:33
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
11°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...