SHKA “Jahi Hasai” me koncert tradicional për festat e fundvitit në Gostivar

SHKA “Jahi Hasai” me koncert tradicional për festat e fundvitit në Gostivar

Me datë 21 Dhjetor 2018 (E Premte) ora 19 në Qendrën për kulturë Gostivar SH.K.A ”Jahi Hasani”-Çegran do tè mbaj koncertin tradicional tè fundvitit, përcjell FLAKA.

“Në këtë event të këngës e valles popullore shqiptare do marrin pjesë artistë të skenës dhe grupe tè njohura. Gjithashtu me këtë rast për herë të parë do të promovojmë veshjet e reja dhe dy valle të reja të punuara nga koreografi i mirënjohur në trevat shqiptare prof. Dilaver Kryeziu”, thuhet në njoftimin e SH.K.A “Jahi Hasani”.

Poashtu në njoftim qendorn se pjesëmarrjen në koncertin e tyre e kanë konfirmuar A.K.V “Kemajl Azizi” nga Vitija R.Kosoves, solistë dhe këngetër të estradës sonë popullore nga Gostivari dhe viset tjera. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Dhjetor 6, 2018 19:42
© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.