Shpërthen depoja ushtarake në Irak, 1 i vdekur, 29 të plagosur

Shpërthen depoja ushtarake në Irak, 1 i vdekur, 29 të plagosur

Një zjarr i madh shpërtheu të hënën në një depo armësh të drejtuar nga një grup i milicisë duke shkaktuar shpërthime në Bagdad.

Depoja, e drejtuar nga një grup ushtarak nën ombrellën e Forcave të Mobilizimit Popullor të mbështetur nga Irani, është vendosur në një bazë jugore të policisë në periferitë jugore të Bagdadit, shkruajnë mediat e huaja.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Saif Badr tha: “Policia tha se zjarri ishte ndoshta për shkak të pakujdesisë, kushteve të dobëta të depozitimit dhe temperaturave të larta. Ministria e Brendshme ka urdhëruar hetim për rastin.

(d.xh/Balkanweb)

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Gusht 12, 2019 22:38

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA