Si të përgatisni magnolia me luleshtrydhe

Si të përgatisni magnolia me luleshtrydhe

Përbërësit

1 litër qumësht

2 vezë

2 lugë nisheste

3 lugë miell

1 gotë sheqer

1 vanilje

200 ml Krem

Për ta zbukuruar

luleshtrydhe

1 biskota

Hapat

Në një tenxhere e vendosim qumështin, vezët, sheqerin, nishestën, miellin dhe e përziejmë në temperaturë mesatare.

E përziejmë mirë vazhdimisht glazurën rreth 10 minuta, pasi fillon të trashët e largojmë nga zjarri tenxherën.

Pastaj ia shtojmë vaniljën dhe e përziejmë rreth 5 minuta në vazhdimësi, pasi ti kalon ngrohtësia e parë ia shtojmë kremin dhe e përziejmë.

Biskotat i vendosim në blendar për grimcim, luleshtrydhet i premë në copa të vogla.

Kremin e përgatitur e ndajmë nëpër gota në sasi të barabartë, përmbi ia vendosim biskotat e grimcuar dhe luleshtrydhet.

Magnoliat e formuara i vëmë në frigorifer për pritje rreth 2 orë.

Ju bëftë mirë!

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2018 22:26
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
12°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...