Smoothie me kos, banane dhe kivi

Smoothie me kos, banane dhe kivi

Një pije smoothie është fantastike për të nisur mëngjesin.

Merni disa ushqime që ju mbushin energji dhe përziejni në blender, është kaq e thjeshtë.

Përbërësit

1 gotë kos

2 kivi

1 mollë

1 banane

1 portokall

kuba akulli

2 lugë gjelle lajthi

2 lugë gjelle fara liri

Përgatitja

Pastrojini frutat dhe prejini në copa të vogla. Kombinoni kosin, kivin, mollën, bananen, portokallin dhe akullin në një blender. Shtoni më pas 2 lugë gjelle lajthi dhe 2 lugë gjelle fara liri. Përziejeni për 2-3 minuta derisa të merrni një masë homogjene. Hidheni smoothie-n në një gotë dhe dekorojeni me 3 feta banane, 2 lajthi, pak fara liri, dhe 1 fetë kivi.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 10, 2018 22:37
Loading...

ARKIVI I LAJMEVE