“Strategjia” bashkon Vlahutin me Kryemadhin

“Strategjia” bashkon Vlahutin me Kryemadhin

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin zhvilloi nje takim me Kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në Kryesinë e Kuvendit.

Vlahutin i dorëzoi kryetares së LSI Strategjinë e Zgjerimit të Bashkimit të Bashkimit Europian.

“Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian i takon qytetarëve dhe si i tillë ne shpresojmë që brenda qershorit ne të kemi një vendim pozitiv për çeljen e negociatave”, deklaroi shkurtimisht kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Top Channel

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shkurt 7, 2018 22:38
Loading...

Publicitet

Moti sot
6°
1°
Mon
2°
Tue
2°
Wed
3°
Thu

ARKIVI I LAJMEVE