Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video)

Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video)

Përbërësit:

▪ 1 lugë vaj ulliri
▪ rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube
▪ 4 patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube)
▪ 4 karota mesatare të prera në kube
▪ 1 qepë e vogël
▪ 3 degë selino
▪ 6 thelpinj hudhre
▪ ½ litri lëng mishi
▪ një lugë e vogël trumzë pluhur
▪ rreth 40 g domate të prera në kube
▪ ¾ e gotës elb
▪ kripë dhe piper

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 14, 2016 23:36