Supë pule

Supë pule

Përbërësit:

400 gr mish pule
2 karrota
Pak magdanoz
Pak rrënjë selinoje
kripë
piper i zi
veget
2 l ujë
Fide të supës

Hapat:

Në ujë qesim mishin e pulës, karroten, rrënjën e selinos, kripën, piperin e zi, vegetën sipas hijës dhe vëmë të ziejnë për një orë.

Më pas nxjerrim perimet, i grijm në copëza të vogla dhe mishin e largojmë nga eshtrat dhe i kthejm prap në lëngun e supës ku janë zier.

Në fund shtojmë fidet,dhe magdanozin dhe e servojmë të nxehtë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Shtator 13, 2018 22:45
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
9°
Wed
12°
Thu
16°
Fri
16°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...