Të gjithë sytë nga “Oscars”, vijnë nominimet “Razzies”

Të gjithë sytë nga “Oscars”, vijnë nominimet “Razzies”

Një ditë para nominimeve për çmimet “Oscar”, yjet e “Hollywood”-it kanë mësuar edhe se kush është në garë për çmimet që nuk i do askush: “Mjedrën e artë”.

“Razzies” akordon çmime, si për shembull ai për “filmin më të keq”, “aktorin më të keq” dhe “aktoren më të keqe”. Këtë vit, Johnny Depp dhe ish-bashkëshortja e tij, Amber Heard, janë mes atyre që janë “nderuar” me këto nominime.

Edhe fituesja e çmimit “Oscar”, dama Helen Mirren ka marrë nominimin e parë të saj për çmimet “Razzie”, ndërsa çifti John Travolta dhe Kelly Preston janë kandiduar gjithashtu.

Ata janë nominuar si “aktori më i keq” dhe “aktorja mbështetëse më e keqe”, respektivisht për rolet e tyre në dramën “Gotti”, që ka po ashtu 6 nominime, përfshirë atë të “filmit më të keq”. Travolta luan rolin e bosit të mafies, John Gotti, ndërsa Preston luan të bijën e tij, Victoria, në filmin e masakruar nga kritika.

Ndërkohë, Depp dhe Heard, që u divorcuan dy vite më parë, në mesin e akuzave për dhunë në familje, janë nominuar si “aktori dhe aktorja më e keqe”, për rolet në “Sherlock Gnomes” dhe “London Fields”.

Melissa McCarthy, edhe kjo e nominuar si “aktorja më e keqe” për “The Happytime Murders” dhe “Life of the Party”, mundet ndërkohë të marrë një nominim për “Oscar” të martën, për rolin në “Can You Ever Forgive Me?”.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Janar 23, 2019 12:27

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.