Tetovë: Nesër premiera e shfaqjes “Volpone”

Tetovë: Nesër premiera e shfaqjes “Volpone”

Në qendrën për Kulturë në Tetovë, nesër në mbrëmje me fillim në orën 19.00 do të jepet shfaqja Volpone. Sulejman Rushiti është regjisor i shfaqjes së parë të vitit 2018 e cila është vepër e Ben Xhohnson e modifikua nga Stefan Cvajg.

Aktorët Elmir Sejfullai dhe Arsim Kaleci në emisionin “ Mëngjesi me ne” në Art Channel u shprehën se është një vepër e cila ka të bëjë me aktualitetin dhe se kanë punuar me përkushtim. Andaj dhe i bëjmë thirrje publikut ta ndjekin këtë shfaqje duke premtuar se nuk do të zhgënjehen.

Në këtë shfaqje luajnë: Arsim Kaleci, Elmir Sejfullai, Berat Saliu, Argjenda Hasani, Hasim Memishi-Sopi, Elmedina Ameti, Shkumbin Zeqiri, Linda Shabani dhe Sami Mustafa. Kjo shfaqje është mbështetur nga Ministria e Kulturës në Maqedoni. /Art Channel/

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Mars 8, 2018 22:13
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
7°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...