Tosti i pranverës me djathë dhe fëstëk

Tosti i pranverës me djathë dhe fëstëk

Përbërësit:

20 feta buke për tost
● 4 feta mortadelë të holla
● pak fëstëkë të qëruar ose arra
● 1 lugë djathë Philadelphia
● 1 lugë djathë Grana Padano i grirë
● pak kripë e piper

Përgatitja:
Grijmë në mikser ose me grirësin e frutave mortadelën, Philadelphia-n, kripë e piper derisa të bëhen si krem. Me fetat e bukës krijojmë forma lulesh duke përdorur forma për biskota. Te 10 prej tyre krijojmë një vrimën të vogël me një formë të vogël të rrumbullakët ose me kapak shishesh plastike nëse nuk keni forma. I lyejmë me krem 10 format pa vrimë dhe sipër tyre vendosim format që u kemi krijuar vrimën. I spërkasim me thërrime fëstëkësh. I shërbejmë menjëherë ose brenda 30 minutash, pasi kjo lloj buke thahet menjëherë.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Prill 14, 2018 23:00
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
7°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...