United ia kërkon Realit 170 milionë euro për Pogban

United ia kërkon Realit 170 milionë euro për Pogban

Manchester United nuk e ka ndërmend të heq dorë lehtë nga Paul Pogba.

Mesfushori i Manchester United është dëshirë e Real Madridit, që për trajner ka Zinedine Zidanen.

‘Los Blancos’ tashmë kanë mbyllur marrëveshjen me Eder Militao, Eden Hazard dhe Luka Joviq, ndërsa Paul Pogba është lojtari i radhës që po kërkohet nga 13-të herë kampionët e Evropës.

Por, për të finalizuar transferimin e Pogbas, Real Madrid duhet t’i paguajë Manchester Unitedit deri në 170 milionë euro, shkruan ‘Mirror’, përcjell ‘lajmi.net’.

Sipas medias angleze, kjo është shuma që po kërkojnë ‘Djajtë e Kuq’ për mesfushorin që në vitin 2016 fitoi Kupën e Botës me Francën.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 12, 2019 21:27

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...