Ushtarët izraelitë ndërhyjnë ndaj protestuesve në Bregun Perëndimor

Ushtarët izraelitë ndërhyjnë ndaj protestuesve në Bregun Perëndimor

Ushtarët e Izraelit kanë ndërhyrë ndaj palestinezëve në Bregun Perëndimor të cilët protestonin kundër masakrës izraelite në Gaza, raporton Anadolu Agency (AA).

Protestuesit palestinezë të cilët u mblodhën në rajonin verior të qytetit të Ramallahut në Bregun Perëndimor, duke protestuar kundër sulmeve izraelite në Gaza i vunë zjarrin gomave të automjeteve në afërsi të pikës së kontaktit me ushtarët izraelitë.

Protestuesit brohoritën slogane kundër SHBA-ve dhe të Izraelit dhe protestuan kundër vrasjes së 62 palestinezëve dhe plagosjen e mijëra të tjerëve nga Izraeli në Gaza.

Deri më tani nuk ka të plagosur në protestën ku ushtarët izraelitë ndërhynë me plumba të vërtetë dhe plumba gome si dhe gaz lotsjellës.

Palestinezët, të cilët ngritën tenda në kufirin e Gazës me Izraelin, zhvilluan protesta gjithëpërfshirëse nën moton “Marshimi milionësh” për të protestuar kundër zhvendosjes së ambasadës së SHBA-ve në Kuds dhe me rastin e 70 vjetorit të “Nakba”-s ose “Fatkeqësia e Madhe”, e cila paraqet përvjetorin e themelimit të Izraelit.

Ushtarët izraelitë vranë 62 palestinezë dhe plagosën të paktën 3.000 të tjerë të cilët morën pjesë në protestat e organizuara në kufirin e Gazës nën rrethim, me qëllim për të protestuar kundër hapjes së ambasadës së SHBA-ve në Kuds dhe për të përkujtuar 70 vjetorin e “Nakba”-s (Fatkeqësisë së Madhe).

Nevrij Ademi
nga Nevrij Ademi Maj 16, 2018 18:23
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...