Vajza që do të jetë njeriu i parë që shkelë në planetin Mars

Vajza që do të jetë njeriu i parë që shkelë në planetin Mars

Në Hënë kanë ecur pak njerëz nga Toka, por në planetet tjera të sistemit diellor kjo nuk ka ndodhur kurrë. Këtë mund ta bëjë e para një vajzë amerikane.

Alyssa Carson ka ëndërruar dhe po punon që të jetë femra e parë që do të zbresë në Mars si astronaute. Sot 17 vjeçe, ajo sapo ka filluar trajnimin për këtë profesion qiejsh e galaktikash. Plani është që më 2033, kur Alyssa duhet të jetë 32 vjeçe, të vërë këmbën në Planetin e Kuq.

Aty ajo do të qëndrojë atje për eksperimente shkencore dy deri në tre vite, në tentim për të gjetur shenja jete.  Thuhet se ajo është magjepsur me universin që në moshën 3 vjeçare.

Tashmë NASA është duke punuar intensivisht me vajzën në mënyrë që të përgatiten për misionet e ardhshme.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2018 22:40
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
12°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...