Vdes komediani i famshëm, Rip Taylor

Vdes komediani i famshëm, Rip Taylor

Komediani Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare, të dielën në Beverly Hills, njoftoi përfaqësuesi i tij.

Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së tij.

Taylor ishte një nga personalitetet më të njohura të televizionit nga vitet 1960 deri në vitet ’80, falë paraqitjeve në “The Gong Show”, “The Tonight Shoë”, “Password”, shfaqjet me Merv Griffin, Mike Douglas dhe David Letterman.

Ai ishte i njohur për veshjet e tij shumëngjyrëshe dhe hyrjet me energji të lartë. Taylor gjithashtu argëtoi njerëzit në Las Vegas .

Ai mori një yll në Hollywood Walk of Fame në 1992.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Tetor 7, 2019 22:54

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR
Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA