Vetura e Teslas mendohet të niset sot drejt Marsit

Vetura e Teslas mendohet të niset sot drejt Marsit

Themeluesi i kompanisë Tesla, Elon Musk, është përfshirë në shumë projekte gjigante duke filluar nga krijimi i linjave të furnizimit të veturave me energji elektrike, tek treni hyperloop që pritet të arrijë shpejtësinë marramendëse prej 1.000 km/orë, por së fundmi ai është përfshirë në një tjetër projekt gjigant.


Miliarderi është themeluesi edhe i një kompanie private raketash SpaceX, e duket se ka ndërmend të përdorë teknologjinë e kësaj të fundit për të hedhur në hapësirë një veturë Tesla për të përshkruar hapësirën në një udhëtim ndoshta miliona vjeçar, nëse më parë nuk shpërthen, transmeton tch.


Një video-projeksion në 3D e publikuar nga Musk në Instagram tregon se si raketa, do të niset nga Florida në testin e saj të parë këtë të martë dhe pasi të ndahet nga baza e saj do të vijojë në hapësirë për t’u hapur e për të lëshuar më pas edhe veturën Tesla.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Shkurt 6, 2018 18:32
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
5°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...