Vjen Golfi më i shpejtë në histori

Vjen Golfi më i shpejtë në histori

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tash në histori.

Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuaj fuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 km/h.

Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse  TCR tash për tash është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet kah fundi i vitit.

Në mesin e opsioneve do të jetë edhe pakoja speciale sportive me metodat Normal, Comfort dhe Sport.

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 11, 2018 23:00

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
24°
16°
Thu
19°
Fri
20°
Sat
21°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE