VW gradualisht zbulon crossoverin e ri

VW gradualisht zbulon crossoverin e ri

Volkswagen ka publikuar detajet e para teknike, por edhe fotografitë e modelit pjesërisht të maskuar T-Cross, i cili do të prezantohet më vonë gjatë këtij viti.

Modeli më i ri i prodhuesit gjerman në gamën e prodhimit do të marrë vendin nën SUV T-Roc.

Pas prezantimit këtë vjeshtë, VW T-Cross do të jetë SUV/crossover më i vogël në ofertën e prodhuesit nga Wolfsburg, transmeton KosovaPress.

Ai është i bazuar në platformën mekanike MQB dhe do të ketë bagazh 455 litra.

Për blerësit do të jetë në dispozicion motori 1.0 TSI me 95 kuaj fuqi dhe 115 kuaj fuqi, ndërsa në ofertën me benzinë do të jetë njësia 1.5 litra me 150 kuaj fuqi. Varianti i vetëm në dizel do të ketë 95 kuaj fuqi.

VW T-Cross do të vijë në sallonet e shitjes në pranverë të vitit 2019.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 12, 2018 22:46
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
12°
10°
Wed
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...