Williamsi i bashkohet Halepit në finale

Williamsi i bashkohet Halepit në finale

Pas Simona Halep finalen në konkurrencën e femrave në Wimbledon e ka siguruar edhe Serena Williams.

Kjo e fundit është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, duke e mposhtur lehtësisht, 6-1 dhe 6-2. Kjo është finalja e 11 e Williams në Wimbledon, teksa shtatë herë e ka ngritur lart trofeun.

Williams do të kërkojë në finale titullin e 24 Grand Slam në karrierë në përballje me Serena Williams.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 11, 2019 21:18

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR
Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA