Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A?

Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A?

Xherdan Shaqiri ka përfunduar aventurën e tij në Kampionatin Botëror pas eliminimit nga Suedia në fazën e 1/8 të finales.

Felibe Anderson është afër transferimit të tij në West Ham, dhe klubi italian ka filluar të kërkoj për një zëvendësues dhe besohet që është Xherdan Shaqiri i cili kërkon largimi nga Stoke City pas rënies nga Premier Liga, transmeton Gazeta Express.

Mediat italiane raportojnë se Igli Tare është një fans i Shaqirit, dhe mund ta realizojë këtë transferim pasi që të dy janë me origjinë shqiptare.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Korrik 12, 2018 20:13

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
0°
1°
Thu
2°
Fri
2°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE