Ylli i Holivudit komenton marrëveshjen Maqedoni-Greqi për emrin

Ylli i Holivudit komenton marrëveshjen Maqedoni-Greqi për emrin

Ylli i holivudit, Rasel Krou thotë se e do Greqinë dhe Maqedonisë dhe shpreson se marrëveshja për emrin do të ketë sukses.
Australiani 54 vjeçar gjendet për pushime në Itali, kurse marrëveshjen për emrin që dje e arritën kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, e ka komentuar në tuiter.
“Mendime të rastësishme nga Firenca… E dua Greqinë, e dua Maqedoninë. Shpresoj se gjithçka do të përfundojë si duhet”, ka shkruar Krou.
Krou ëhstë i lindur në Zealndë të Re dhe u bë i njohur me rolin e gjeneralit romak Maksimus në filmin “Gladiatori”, për të cilin fitoi çmimin e aktorit më të mirë në vitin 2000.

Nevrij Ademi
nga Nevrij Ademi Qershor 13, 2018 14:52
Loading...