Zaev do të heqë dorë nga referendumi, kontesti për emrin do të zgjidhet sikurse marrëveshja me Bullgarinë

Zaev do të heqë dorë nga referendumi, kontesti për emrin do të zgjidhet sikurse marrëveshja me Bullgarinë

Deputeti i BDI, Rexhai Ismaili, në emisionin “200” që transetohet sonte në Alsat, njoftoi se Kryeministri Zoran Zaev do të heqë dorë nga referendumi i mundshëm për emrin dhe se çështja do të zgjidhet si një marrëveshje ndërkombëtar ashtu sikurse me Bullgarinë, përcjell FLAKA.

“Le ta ratifikojmë marrëveshjen në një mënyrë sikurse me Bullgarinë dhe ta zgjidhim problemin pa lënë hapësirë. Nëse lëmë hapësirë në referendume, çështja nuk mund të zgjidhet, kjo do të ishte zgjidhja më e mirë”, tha Ismaili.

I pyetur nëse mund të ketë një moment të ri në të cilin kryeministri Zaev do të heqë dorë nga referendumi si ide, Ismaili u përgjigj se sipas tij, apeli i fundit nga BE ishte në këtë drejtim.

“Unë besoj se apeli i fundit nga Bashkimi Evropian është në këtë drejtim”, shton Ismaili. FLAKA

 

 

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 15, 2018 21:51
Loading...

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
6°
13°
Thu
16°
Fri
17°
Sat
11°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...