Zaev nuk ka paragjykime dhe do të uleshte në të njëjtën tavolinë me Gruevskin

Zaev nuk ka paragjykime dhe do të uleshte në të njëjtën tavolinë me Gruevskin

Kryeministri Zoran Zaev, në një intervistë dhënë për Tv 24, tha se fuqia ekzekutive nuk është ajo që arreston, por ajo është çështje e gjyqësorit, i pyetur për veprimet kriminale të ish kryeministrit Nikolla Gruevski, transmeton FLAKA.

I pyetur nëse ai do të ulet në të njëjtën tavolinë me Gruevskin, Zaev tha se nuk kishte paragjykime dhe do të takohej me udhëheqësin e opozitës. Kryeministri tha se do të ishte një takim i mirë para zgjedhjeve lokale, në mënyrë që të garantohet një proces i rregullt zgjedhor. FLAKA

 

 

Abedin Bilalli
nga Abedin Bilalli Shtator 12, 2017 22:30

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
15°
21°
Sun
21°
Mon
21°
Tue
20°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE