Zbulohen detajet e lansimit të Google Stadia

Zbulohen detajet e lansimit të Google Stadia

Google Stadia do të fillojë nga nëntori.

Google ka zbuluar më shumë detaje rreth platformës së saj të re të video lojërave, Stadia, e cila u njoftua për herë të parë në mars, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Stadia është një platformë për lojëra të reja – kështu që mund të shkarkoni një lojë konsol, disqe dhe shkarkime, ju mund të transmetoni lojëra në internet.

Shërbimi do të nisë në nëntor me një paketë starter të edicionit të kufizuar për adoptuesit e hershëm.

Të tilla si EA dhe Bethesda që do të ofrojnë lojëra, Epic Games, ende mungojnë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 7, 2019 22:42

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...