Zyrtare: Atletico marrëveshje preliminare me Monacon për Lemarin

Zyrtare: Atletico marrëveshje preliminare me Monacon për Lemarin

Atletico Madrid ka arritur marrëveshje në princip me Monacon për të nënshkruar me mesfushorin Thomas Lemar.

22 vjeçari francez, i cili më parë ishte kërkuar me ngul nga Liverpool dhe Arsenal, tani duket se do të kalojë në La Liga.

“Atletico de Madrid dhe AS Monaco kanë arritur marrëveshje preliminare për ta transferuar Thomas Lemar në klubin tonë. Gjatë ditëve në vijim, të dyja klubet do të punojë për ta përfunduar definitivisht këtë transferë”, shkruan në këtë deklaratë të klubit madrilen. /GazetaExpress/

 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Qershor 12, 2018 22:57
Loading...

PUBLICITET