Zyrtare: Deputetët e VMRO-së do të kthehen në Kuvend

Zyrtare: Deputetët e VMRO-së do të kthehen në Kuvend

Tashmë edhe zyrtarisht është vendosur për kthimin e deputetëve të VMRO-së në Kuvend. Vendimi është marrë në mbledhjen e Komitetit Qendror që ka zgjatur deri pas mesnatës.

Kryetari i partisë, Hristian Mickovski ka treguar se ekziston një dakrdim me kryeministrin Zoran Zaev për të votuar ligjet e rëndësishme për euro-integrimet e vendit. Megjithatë, Mickovski ka ritheksuar se Qeveria Zaev është më e dobëta nga të gjithë qeveritë e Maqedonisë deri.

“Krimi dhe korrupsioni janë duke u bërë shenjë mbrojtëse për këtë Qeveri. Në politikën e jashtme po bëhen gabime, ndërsa brenda në shtet nuk ka ndonjë rezultat konkret”, deklaroi ai.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Prill 2, 2018 08:56
Loading...

PUBLICITET