Zyrtare: Guri lojtar i Oostendes në Belgjikë

Zyrtare: Guri lojtar i Oostendes në Belgjikë

Sindrit Guri do të vazhdojë karrierën në Belgjikë te KVV Oostende.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi belg në faqen zyrtare, ku ka njoftuar se kanë arritur një marrëveshje me sulmuesin shqiptar për tri sezone.

“Njoftojmë se kemi arritur marrëveshjen me Sindrit Gurin, sulmues shqiptar që luan në Ligën e parë të Shqipërisë, me Kukësin, ku është edhe golshënuesi më i mirë”.

“Guri, 24 vjeç do të nënshkruaj për tre sezonet e ardhshme me klubin tonë, ndërsa këto ditë pritet të vijë për të kaluar testet mjekësore”, thuhet në faqen zyrtare të klubit belg.

Oostende luan në Jupiler Liga, elita e futbollit belg, dhe sezonin e fundit e ka mbyllur në vendin e 11.

Sulmuesi shkodran vlerësohet me fjalë të mira në Belgjikë dhe e shquajnë për 20 golat këtë sezon.

Drejtori sportiv i Ostendes, Hugo Broos, e ka ndjekur disa herë nga afër, po ashtu si edhe trajneri i ri i Ostendes, Gert Berheien.

“Është një sulmues i madh dhe i fortë, dhe me një nuhatje të mirë për golin. Jemi absolutisht shumë të lumtur që Guri zgjodhi ekipin tonë, një lojtar të cilin e donim patjetër, dhe jam i bindur se do bëjë mirë në Belgjikë.” – deklaroi drejtori sportiv.

Edhe presidenti Peter Kalant është i kënaqur me blerjen e sulmuesit të ri. /Super sport/

Flaka Redaksia
nga Flaka Redaksia Maj 15, 2018 22:43
Loading...

PUBLICITET