Групна тепачка во обложувалница во Велес

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Dhjetor, 2021 12:01

Групна тепачка во обложувалница во Велес

Во СВР Велес синоќа околу 19 часoт било пријавено дека во обложувалница во Велес, по кратка расправија, настанала физичка пресметка меѓу 50-годишниот М.С. и 42-годишниот А.С. од една страна и 24 -годишниот А.М. и 55-годишниот Е.М. од друга страна.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Dhjetor, 2021 12:01
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.