КРУШЕВО И БОГДАНЦИ СЕ ИЗРАДУВАА НА 3.000.000 ДЕНАРИ ОД МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Dhjetor, 2021 12:27

КРУШЕВО И БОГДАНЦИ СЕ ИЗРАДУВАА НА 3.000.000 ДЕНАРИ ОД МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

Првата недела од декември донесе двајца нови добитници на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, со збирна добивка од преку три милиони денари. Фантастичните добивки на Видеолотарија Касинос Австрија беа реализирани на видеолотариските терминали во два помали града во Македонија, Крушево и Богданци.

Првиот милионер го добивме уште утрото на 2 декември, кога Ц.С. на видеолотариските терминали во објектот на „Банана кик“ во Крушево, освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.548.676 денари.

И втората сума е со сличен износ, а се падна два дена подоцна. Попладнето на 4 декември, викендот почна весело во Богданци, кога З.М. на видеолотариските терминали во „Моцарт“ освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка во вредност од 1.573.836 денари.

З.М. и Ц.С. станаа нови членови на сè поголемото семејство добитници на најпопуларните МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ и СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, достапни благодарение на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија, насекаде низ Македонија.

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ ќе продолжи и понатаму да ги усреќува играчите на Видеолотарија Касинос Австрија со добивки кои се движат од 1.200.000 до 1.800.000 денари, заедно со сензационалниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, чија вредност достигнува до 12.000.000 денари.

ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Dhjetor, 2021 12:27
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.