​Ilaçi i fuqishëm popullor me tre përbërës ngrit imunitetin

Desk
By Desk 24 Nëntor, 2020 22:46

​Ilaçi i fuqishëm popullor me tre përbërës ngrit imunitetin

Ka një efekt antiseptik dhe është i shkëlqyeshëm në luftën kundër mukozave të përflakura, dhe përveç kësaj pastron rrugët e frymëmarrjes dhe forcon imunitetin.

Shurupi i gjetheve të dafinës është një qetësues natyral për dhimbjet e fytit, transmeton lajmi.net. Ka një efekt antiseptik dhe është i shkëlqyeshëm në luftën kundër mukozave të përflakura, dhe përveç kësaj pastron rrugët e frymëmarrjes dhe forcon imunitetin.

Një shurup kaq të efektshëm mund ta bëni vetë. Gjethja e dafinës shpesh përdoret në kuzhinë, si shtesë e pjatave, kështu që ndoshta e keni diku midis erëzave tuaja.

Gjethet e saj janë të pasura me minerale të ndryshme, vitaminë B dhe janë një parandalues i shkëlqyeshëm për mbrojtjen e imunitetit.

Përbërësit:

6 gjethe dafine të thata

limon

3, 4 lugë çaji sheqer kafe ose mjaltë

Përgatitja:

Zieni 2 dcl e gjysmë ujë në një tenxhere. Shtoni një gjethe dafine në ujë, mbulojeni dhe gatuajeni për 5 deri në 10 minuta, më pas hiqni gjethet dhe derdhni ujin në një enë tjetër.

Shtrydhni lëngun e një limoni në ujë dhe shtoni ëmbëlsuesin që keni zgjedhur, pastaj përziejeni gjithçka mirë. Konsumoni shurupin tri herë në ditë, me një lugë çaji. /Lajmi.net/

Desk
By Desk 24 Nëntor, 2020 22:46