Ja si raporton Policia për arrestimin e gazetarit Furkan Saliu!

Flaka
Botuar nga Flaka 7 Prill, 2024 18:39

Ja si raporton Policia për arrestimin e gazetarit Furkan Saliu!

Sot (04.07.2024) rreth orës 17:00 në stadiumin e futbollit në Konjare, gjatë ndeshjes së futbollit mes KF “ Konjare” dhe KF “Kumanovë”, rreth njëzet minuta para përfundimit të ndeshjes, është tentuar që publiku vendas të përleshet me lojtarët mysafirë.

Përpjekja u pengua nga zyrtarët e ndeshjes dhe ndeshja u ndërpre.

Gjatë intervenimit, pjesëtarët e Njësisë së Shpërndarjes së Shpejtë janë sulmuar nga dy persona.

Personat që kanë kryer sulmin janë arrestuar menjëherë dhe është konstatuar se bëhet fjalë për F.S.(33) nga fshati Haraçinë dhe N.J. (26) nga fshati Haraçinë, ndërsa S.B. (40) nga fshati Haraçinë u arrestua për pjesëmarrje në një përleshje.

Gjithashtu, rreth orës 18:00, gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Dacia Duster”, në pronësi të F.S., me drejtues shtetasin F.A.(34) nga fshati Kondovë me pasagjer A.R. (21) nga Kondovë në bagazh u gjet një armë. SPB Shkup ndërmerr masa për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit. Flaka Media

Flaka
Botuar nga Flaka 7 Prill, 2024 18:39