Spektakël golash te Real-City në pjesën e parë, Bayern shkëlqen në Londër

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Prill, 2024 19:54

Spektakël golash te Real-City në pjesën e parë, Bayern shkëlqen në Londër

Champions League luan sonte në orën 21.00 dy ndeshje çerekfinale. Në Madrid, Reali pret Manchester Cityn, në sfidën e parë e cila premton spektakël. Trajnerët kanë vendosur për titullurët, teksa nga minuta e parë luajnë më të mirët.

Real Madrid – Manchester City

Real Madrid (4-3-3) – Lunin; Carvajal, Rudiger, Tchouameni, Mendy; Valverde, Camavinga, Kroos; Bellingham; Rodrygo, Vinicius. Trajner: C. Ancelotti

Man City (4-2-3-1) – Ortega; Akanji, Stones, Dias, Gvadiol; Kovacic, Rodri; Silva, Foden, Grealish; Haaland. Trajner: P. Guardiola

Tjetër takim interesant është ai mes Arsenalit dhe Bayernit. Anglezët kërkojnë lavdinë në kompeticionin më të rëndësishëm për klube, ndërsa gjermanët synojnë që të shpëtojnë sezonin.

Arsenal – Bayern Munchen

Arsenal (4-3-3) – Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior; Odegaard, Jorginho, Rice; Saka, Havertz, Trossard. Trajner: M. Arteta

Bayern (4-2-3-1) – Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Davies; Laimer, Goretzka; Sane, Musiala, Gnabry; Kane. Trajner: T. Tuchel

Rezultatet live:

Arsenal 1-2 Bayern

(VIDEO)

Real Madrid 2-1 Manchester City

(VIDEO)

(VIDEO)

(VIDEO)

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Prill, 2024 19:54