Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Prill, 2024 18:14

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

Pas largimit nga Lacio, Igli Tare po vijon me një periudhë pushimi në karrierën e tij. Një nga drejtorët sportivë kryesorë në vitet e fundit në Serinë A, është në bisedime me dy klube angleze, për një rikthim në ligën më të fortë në botë.

Tare për momentin është duke biseduar me pronarët e Totenhemit dhe Çelsit. Totenhemi afroi pak kohë më parë Johan Lanxh për të zëvendësuar Fabio Paraticin që u pezullua për dy vite e gjysmë nga FIFA.

Pavarësisht këtyre, dëshira e Igli Tares është që të qëndrojë në Itali, por në mungesë të një piste konkrete, alternativa mund të jetë edhe Premier Liga.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Prill, 2024 18:14