Ndalohet një person në Shkup, kapet duke vjedhur në një filale të bankës

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Prill, 2024 19:21

Ndalohet një person në Shkup, kapet duke vjedhur në një filale të bankës

MPB njofton se kanë ndaluar një person nga Kavadari i cili është kapur duke vjedhur.

“Me datë 11.04.2024 rreth orës 03:00, zyrtarë policorë të Njësisë së Policisë për Intervenim në SPB Shkup, kanë ndaluar K.D.(18) nga Kavadari, me vendbanim në Shkup.

Ai u kap në tentativë për të kryer një “vjedhje të rëndë” në një filial të bankës në zonën e komunës së Aerodromit.

Personi është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës”, thonë nga MPB.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Prill, 2024 19:21