Liverpooli rrezikon të humb Mohamed Salah

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 19 Prill, 2024 09:23

Liverpooli rrezikon të humb Mohamed Salah

Liverpooli rrezikon të humb egjiptianin Mohamed Salah në merkaton e verës. Në klubin e “The Reds” kanë filluar menjëherë të mendojnë për pasuesin e egjiptianit dhe emri i parë në listë është Mohammed Kudus.

Në sezonin e shkuar, 19 herë kampionët e Anglisë refuzuan një ofertë prej 150 milionë eurosh për Salah.

Largimi i trajnerit Jurgen Klopp do të krijojë shumë pasiguri në skuadër dhe njëra prej tyre është dhe e ardhmja e egjiptianit. Alternativa e Mohamed Kudus po vlerësohet me shumë kujdes. Ganezi që pas kalimit tek West Ham nga Ajaxi ka impresionuar me performancat e tij me 13 gola dhe katër asiste në sezonin e parë në Premier League.


23-vjeçari konsiderohet si opsion ideal për të zëvendësuar Salah, kjo falë aftësisë së tij për të luajtur në të dy krahët e sulmit.

Në sezonin e shkuar, West Hami e bleu për vetëm 38 milionë euro ganezin nga Ajaxi, megjithatë Kudus mund të largohet nga “London Stadium” vetëm pas një edicioni.

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 19 Prill, 2024 09:23