Gjykata liroi protestuesit që hodhën molotov para bashkisë, Noka paralajmëron sërish tubim: Opozita nuk ndalet

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Prill, 2024 19:58

Gjykata liroi protestuesit që hodhën molotov para bashkisë, Noka paralajmëron sërish tubim: Opozita nuk ndalet

Flamur Noka ka folur pas Gjykata ka liruar 4 protestuesit e arrestuar pas protestës së Bashkisë së Tiranës, të cilët hodhën bomba molotovi dhe dhunuan efektivët e policisë.

Mes të tjerash deputeti Noka tha se opozita nuk do të ndalet, duke paralajmëruar sërish protesta.

“U shpik një masë që nuk i lejohet të dilet në vende publike. Ndalohet e drejta e protestës, kemi të bëjmë me struktura të krimit të organizuar që janë turrur me çdo kusht të ndalojnë protestës.

A gjykata policia apo shteti i Ramës nuk shpëton dot Veliajn apo ata që janë vjedhur, ata do të përballen me opozitën”, tha ai.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Prill, 2024 19:58