Derbi të shtunën, Shkupi pret Shkëndijën në Çair

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 3 Maj, 2024 20:18

Derbi të shtunën, Shkupi pret Shkëndijën në Çair

Fundjava do të sjell ndeshjet e xhiros së 31-të në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut. Të gjitha sfidat e kësaj xhiroje do të zhvillohen të shtunën.

Ndeshja që spikat në këtë xhiro është ajo që do të zhvillohet në Çair, ku Shkupi do të pret Shkëndijën në duelin direkt për titullin e kampionit. Ndeshje interesante do të jetë edhe ajo që do të luhet në Strugë, aty ku kampionët në fuqi do të përballen me Gostivarin. Skuadra tjetër shqiptare, Voska Sport në këtë xhiro do të takohet me Sileksin e Kratovës, ndërkohë që në ndeshjet tjera përballen Vardari me Makedonija Gjorçe Petrovin, Rabotniçki luan kundër Tikveshit dhe Brera do ta sfidoj Bregallnicën.

Të gjitha ndeshjet e xhiros së 31-të në elitën e futbollit vendor do të luhen nesër, duke nisur nga ora 17:00. /SHENJA/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 3 Maj, 2024 20:18