Bastisje në Kumanovë, gjendet droga, të arrestuar dy persona

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Maj, 2024 22:45

Bastisje në Kumanovë, gjendet droga, të arrestuar dy persona

Mbrëmë gjatë një kontrolli në Kumanovë është gjetur droga, dy persona janë ndaluar.

Me datë 10.05.2024 në ora 19:30 në Kumanovë, zyrtarë policorë nga Seksioni për trafikim të paligjshëm me drogë dhe armë nga SPB Kumanovë, kanë privuar nga liria F.T. (29) dhe M.S.. Më vonë, një kontroll i urdhëruar nga gjykata në shtëpinë e F.T., u gjet kokainë dhe fara kanabisi. F.T. dhe M.S. janë ndaluar në komisariat.

Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzimi përkatës.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 11 Maj, 2024 22:45