Uest Hemi prezanton trajnerin e ri, që kërkon vetëm sulmuesin shqiptarë

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 23 Maj, 2024 19:59

Uest Hemi prezanton trajnerin e ri, që kërkon vetëm sulmuesin shqiptarë

Skuadra e Uest Hamit është bërë me trajner të ri, pas largimit të Dejvid Mojsit. Rolin e trajnerit te “The Hammers” e ka marrë spanjolli, Zhulen Lopetegi.

57-vjeçari ishte i papunë që nga viti 2023, ku u largua nga Vulverhemptoni. Lopetegi ka qenë trajner i shumë skuadrave, përfshi këtu edhe Sevilja-n, Real Madridin, kombëtaren e Spanjës dhe Porton.

Kujtojmë që Lopetegi si objektiv ka shkruar se dëshiron për ta sjellë në skuadrën londineze ka sulmuesin shqiptar, Armando Brojën./Indeksonline/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 23 Maj, 2024 19:59