Mesfushori i Man. Sitit i ofrohet Barcelonës, pasi dështoi te Uest Hemi

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Maj, 2024 20:03

Mesfushori i Man. Sitit i ofrohet Barcelonës, pasi dështoi te Uest Hemi

Pasi humbi vendin e tij në skuadrën e Man. Sitit, mesfushori Kalvin Filips shkoi në huazim te Uest Ham në janar, një lëvizje që nuk funksionoi dhe e pa atë sërish në stol. Barcelona ishte interesuar për 28-vjeçarin në janar, por vendosi që nuk mund t’i ofronte atij një marrëveshje huazimi për shkak të pagës së tij.

Skuadrat e tjera të Premier Ligës janë të interesuara për Fillipsin për një lëvizje këtë verë, dhe Man. Siti dëshiron ta shesë atë për rreth 30 milionë euro. Megjithatë, sipas gazetës “Sport”, Filips i është vetofruar Barcelonës, dhe nëse, siç ndodhi me Zhoao Kanselon, ata nuk mund të gjejnë një blerës, gjigantët katalunas mund të kenë opsionin për të lëvizur për të.

Objektivi kryesor i Barcelonës për këtë pozicion është Xhoshua Kimih i Bajern Munihut, por ai duket një opsion i vështirë financiarisht. Ata gjithashtu kanë rënë dakord për kushtet personale me Guido Rodriguez, por po përballen me një garë me kohën për të konfirmuar atë marrëveshje, ndërsa Pepelu i Valencias është një tjetër që ka rënë në sy. Filips ka të ngjarë të jetë opsioni i dytë më i lirë i grupit, dhe ndoshta këtu qëndrojnë shanset për një marrëveshje.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Maj, 2024 20:03