Chelsea dhe Liverpool “luftojnë” për sensacionin e rivalit të Ligës Premier

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:36

Chelsea dhe Liverpool “luftojnë” për sensacionin e rivalit të Ligës Premier

Liverpool po përgatitet t’i bëjë një ofertë Leeds United për Crysencio Summerville, sipas Fabrizio Romanos.

Megjithatë, Reds po përballen me konkurrencë të madhe nga Chelsea, që po ashtu po kërkon të nënshkruajë me anësorin 22-vjeçar këtë verë.

Holandezi ka të ngjarë të jetë në lëvizje përpara sezonit 2024/25 me Leeds që nuk arrin të sigurojë një promovim në Ligën Premier.

Do të duhet ‘një ofertë e madhe’ për të nënshkruar me Summerville me Liverpoolin që ka vëzhguar lojtarin për muaj të tërë për të nisur një epokë të re në klub nën drejtimin e Arne Slot.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 11 Qershor, 2024 20:36