Modeli i ri i këtij telefoni me opsione të kufizuara që do të përmirësojë cilësinë e jetës tuaj

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 17 Qershor, 2024 20:46

Modeli i ri i këtij telefoni me opsione të kufizuara që do të përmirësojë cilësinë e jetës tuaj

Ka kaq shumë gjëra që “Light Phone 3” thjesht nuk mund t’i bëjë, nis videonjoftimi i gjeneratës së tretë të kësaj pajisjeje që sjell një pamje krejtësisht të ndryshme të përdorimit të smartfonëve dhe pajisjeve në përgjithësi.

Kjo pajisje, siç thekson video, nuk mund të postojë në rrjetet sociale ose të dërgojë email, por gjithashtu nuk mund të vjedhë apo shesë të dhënat tuaja, ashtu si nuk mund të konkurrojë me vajzën tuaj për vëmendjen e saj, sepse fëmijët duhet të jenë të parët. . Pra, ofron gjënë më themelore, që është aftësia për t’u lidhur me të dashurit tuaj. Është, përfundojnë ata në video, një mjet për një jetë më të mirë.

Në kohën e sotme të lidhjes dhe varësisë së vazhdueshme nga ekranet, interneti dhe rrjetet sociale, duket se kjo pajisje nuk ka vend, por megjithatë ka një pjesë të njerëzve që kërkojnë atë që shumëkush ka humbur me mënyrën moderne të jetesës, paqe, pa bombardimet e vazhdueshme të njoftimeve dhe detyrimeve të ndryshme.

“Light Phone” është i destinuar për njerëz të tillë që konsiderojnë se më pak është në thelb më shumë, si telefon primar ose si telefon i dytë për t’u përdorur pas orarit të punës.

Modeli i ri që sapo është prezantuar sjell disa përmirësime, pra opsione pa të cilat njerëzit ende nuk duan të përdorin telefonat, dhe bëhet fjalë, siç shpjegoi bashkëthemeluesi i kompanisë “Kaiwei Tang”, për një ekran më të mirë dhe kamerat.

“Light Phone 3” ka një ekran bardh e zi “AMOLED” 3.92 inç, mundësohet nga çipi “SM 4450” i Qualcomm, ka 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse, mbështetje për rrjetet 4G dhe 5G, si dhe “Nano SIM” dhe “eSIM”.

Kamerat janë të vendosura në të dy anët e telefonit, “8MP” është i destinuar për të bërë selfie, ndërsa në anën e pasme ka një kamerë klasike 50MP. Sa i përket opsioneve të tjera, telefoni ka një fole USB-C, altoparlantë stereo dhe dy mikrofona, mbështetja për GPS, Bluetooth dhe NFC është e lavdërueshme, si dhe një lexues të gjurmëve të gishtërinjve. Kapaciteti i baterisë është 1800 mAh, dhe ndryshe nga smartfonët modernë, bateria mund të zëvendësohet lehtësisht.

“Light Phone III” tashmë mund të porositet paraprakisht dhe çmimi i tij është 399 dollarë, që nuk është pak për një telefon minimalist në të cilin theksi kryesor vihet tek gjërat që pajisja nuk i ka, shkruan “Zimo”.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 17 Qershor, 2024 20:46