Gjimishti: Me Kroacinë nuk do të jetë një ndeshje e lehtë, ne duam të sigurojmë pikë gjithashtu

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 18 Qershor, 2024 20:16

Gjimishti: Me Kroacinë nuk do të jetë një ndeshje e lehtë, ne duam të sigurojmë pikë gjithashtu

Me më pak se një ditë në orar, “Legjionarët” e futbollit po përgatiten për ndeshjen vendimtare që mund të përcaktojë fatin e tyre në Kampionatin Evropian. Në stadiumin e famshëm “Volksparkstadion” në Hamburg, ata do të përballen me Kroacinë, një kundërshtar i fortë që njihet si “Të Zjarrtit”. Ndeshja pritet të jetë një test i vërtetë i aftësive dhe vullnetit të tyre për të triumfuar.

Në prag të kësaj ndeshjeje, konferencat zyrtare për shtyp janë zhvilluar, ku kapiteni i “Legjionarëve”, Berat Gjimishti, dhe trajneri Sylvinho kanë dhënë mendimet e tyre. Gjimishti ka theksuar nevojën për lojë të fortë dhe inteligjente në fushën e lojës, duke marrë parasysh humbjen e fundit të Kroacisë me rezultat 3-0. Ai ka shprehur besimin se ndeshja nuk do të jetë e lehtë, por ka shpallur gatishmërinë e skuadrës për të luftuar për çdo pikë.

Ndeshja me Kroacinë është një mundësi për “Legjionarët” për të treguar se janë konkurrent serioz në arenën europiane dhe për të siguruar një vend në historinë e futbollit si njërën nga skuadrat mahnitese që kanë arritur sukses pavarësisht sfidave.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 18 Qershor, 2024 20:16