Marrëveshja Kosovë-Serbi, Muja: Nuk duhet implementim i njëanshëm

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 24 Qershor, 2024 19:34

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Muja: Nuk duhet implementim i njëanshëm

Kosova duhet të manifestojë qëllimin e saj që të jetë e gatshme t’i zbatojë detyrimet e marrëveshjes me Serbinë, por jo në mënyrë të njëanshme.

Kështu ka deklaruar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, i pyetur rreth takimi të paralajmëruar të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bruksel më 26 qershor.

Serbia tha se Muja ka paraqitur rolin e saj destruktiv, në zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel dhe Ohër.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 24 Qershor, 2024 19:34