Nagelsmann: E merituam të ishim në vend të parë, Zvicra ishte kundërshtar shumë i vështirë

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 24 Qershor, 2024 15:27

Nagelsmann: E merituam të ishim në vend të parë, Zvicra ishte kundërshtar shumë i vështirë

Pas barazimit 1-1 ndaj Zvicrës në takimin e fundit të raundit të grupeve në EURO 2024 që u garantoi gjermanëve vendin e parë në Grupin A, trajneri i Gjermanisë Julian Nagelsmann u shpreh i lumtur me punën e ekipit të tij.

Në prononcimin për mediet pas këtij takimi ai deklaroi se Gjermania e meritoi ta mbyllte në vend të parë fazën e grupeve.

“Zvicra ishte shumë e vështirë për t’u përballur, ne u mbajtëm mirë.

Në fund e merituam barazimin dhe fituam grupin edhe nëse duhej të rrezikonim shumë para se të gjenim rrjetën. Goli i Fullkrug ishte shumë i bukur”-u shpreh Nagelsmann.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 24 Qershor, 2024 15:27