Arrihet marrëveshja, Le Normand transferohet te Atletico Madridi

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 14:14

Arrihet marrëveshja, Le Normand transferohet te Atletico Madridi

Robin Le Normand do të jetë futbollist i Atletico Madridit nga sezoni i ardhshëm.

Mbrojtësi spanjoll do të ndryshojë ambient, por jo ligë.

Atletico Madrid ka arritur marrëveshje me Real Sociedad për 30 milionë euro, raporton Fabrizio Romano.

Kushtet personale mes lojtarit dhe madrilenëve ishin arritur kohë më parë për një kontratë afatgjate, me mbrojtësin që dëshironte transferimin.

Momentalisht, Le Normand është në Euro 2024 me Spanjën.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 14:14